BUJ

Ar saugu kūdikio drabužėlius skalbti su kitų šeimos narių drabužiais?

Jautri, greitai sudirgstanti VAIKO ODA yra ypač pažeidžiama. Kai kurios įprastų skalbiklių sudėtyje esančios medžiagos dirgina, todėl pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais rekomenduojama naudoti tik vaikams skirtus gaminius. Naujagimių ir kūdikių drabužėlius rekomenduojama skalbti atskirai nuo kitų šeimos narių drabužių, išskyrus motinos marškinėlius ir liemenėles. Kai mažyliui sueina 2–3 metai ir imuninė sistema sustiprėjusi, jo drabužėlius galima skalbti su kitų šeimos narių drabužiais. „Lovela“ gaminiai yra hipoalerginiai, todėl juos gali naudoti bet kokio amžiaus alergiški žmonės.

Ar „lovela“ gaminiai gali sukelti alergiją?

Naujagimių, kūdikių ir mažų vaikų drabužėlius, atsižvelgiant į jų odos ypatumus, reikia skalbti naudojant specialius minkštiklius ir skalbiklius, pavyzdžiui, „Lovela“ gaminius. Šių gaminių sudėtyje nėra fermentų ir optinių baliklių, o skalbiklių ir kvapiklių kiekis sumažintas iki minimumo. „Lovela“ gaminiai yra hipoalerginiai – t. y. nedirgina ir nesukelia alergijos. Vis dėlto retkarčiais dirginimą gali sukelti net hipoalerginis gaminys. Dažniausiai taip atsitinka, kai skalbiklis naudojamas netinkamai: skalbiniai nepakankamai išskalaujami arba įdedama per daug skalbiklio. Ant audinio esantys skalbiklio likučiai gali dirginti mažylio odą. Todėl visada naudokite skalbiklius taip, kaip nurodyta gamintojo.

Ar „lovela“ gaminiai pritaikyti sergantiesiems žvyneline?

Žvynelinės gydymo pagrindas yra tinkama odos priežiūra, drėkinimas ir ligos eigą sunkinančių veiksnių vengimas. Tinkamai parinktos vaikų odos priežiūros priemonės tikrai nepakeis gydymo, tačiau padės sumažinti ligos simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę. Sergant žvyneline, naudojama kosmetika ir valikliai turi atitikti griežtus kriterijus. Tai turi būti gaminiai, kurie nesukelia jokio dirginimo, yra hipoalerginiai, kurių sudėtyje yra tik nedidelis kiekis skalbiančiųjų medžiagų, nėra kvapiklių, optinių baliklių ir cheminių medžiagų. „Lovela“ gaminiai atitinka šiuos kriterijus, todėl skalbiant su „Lovela“ skalbikliais žvyneline sergantiems žmonėms oda dirginama mažiau, pagerėja jos priežiūra.

Ar odą gali berti ir 4 metų vaikams, jei naudojami įprasti skalbikliai?

Vaikų odos pokyčių priežastys gali būti įvairios – nuo ją prižiūrint padarytų klaidų iki alergijų ir infekcijų. Mažylio oda labai jautri – užtenka netinkamos kosmetikos arba skalbiklių poveikio, kad ji sudirgtų, atsirastų, pavyzdžiui, bėrimas arba raudonų dėmelių ten, kur liečiasi vystyklas. Jeigu kūdikio oda ypač jautri, nepakanka pasirūpinti vien tinkamomis higienos priemonėmis.

  • Kūdikį maudykite naudodami vaikams skirtas švelnias, hipoalergines priemones, kurių sudėtyje nėra kvapiklių ir dažiklių.
  • Rūpestingai nusausinkite mažylio odą.
  • Turėkite omenyje, kad odos dirginimas padidėja dėl pernelyg ilgo maudymo šiltame vandenyje.
  • Renkite vaiką orą praleidžiančiais drabužėliais ir medvilniniais apatiniais.
  • Vaiko drabužėlius skalbkite hipoalerginiais skalbikliais, pavyzdžiui, „Lovela“. Jie yra hipoalerginiai – t. y. nesukelia dirginimo.
  • Jei vaiko odelė paraudo, galima naudoti tepalus, kurių sudėtyje yra alantoino, pantenolio arba cinko oksido.
  • Venkite nereikalingos kosmetikos. Jeigu paraudimo vietoje yra raudonų nelygumų arba įbrėžimų, tai gali reikšti bakterinę arba grybelinę infekciją – geriausia kreiptis į gydytoją, kad skirtų tinkamą gydymą. Jei per 3 dienas būklė nepagerės, turėtumėte vėl kreiptis į gydytoją.

Vystyklai dažniausiai sukelia dermatitą:

  • antibiotikų vartojimo metu;
  • šlapimo takų infekcijų metu;
  • alergiškiems kūdikiams.

Tokiu atveju tinkamus vaistus gali skirti tik gydytojas.

Mano sūneliui 10 mėnesių. Jis dažnai kasosi, nors Išbėrimo nėra. Ką daryti?

Oda paprastai niežti dėl sudirginimo. Kūdikį maudydami naudokite kosmetiką, skirtą mažiems vaikams. Nenaudokite PERNELYG DAUG. Geriau naudoti vieno prekių ženklo kosmetikos priemones, kurių sudėtis paprasta, kad kilus problemų būtų lengviau nustatyti odos dirginimo priežastį. Atsiminkite, kad vaikams geriausi – iš 100 % medvilnės pagaminti drabužėliai. Sintetiniai audiniai didina prakaitavimą, o dėl jo gali atsirasti niežulys, oda gali įsijautrinti. Niežulį gali sukelti skalbiklių sudėtyje esančios medžiagos. Įprastuose skalbikliuose yra optinių baliklių, kurie po skalbimo lieka audinyje ir gali dirginti odą. Todėl vaikų drabužėliams reikia specialių skalbiklių, kurių sudėtis pritaikyta jautriai mažylio odai. Pirkdami skalbinių minkštiklius, rinkitės tik tuos, kurie skirti vaikų drabužėliams ir kurių sudėtyje yra mažiau kvapiklių, kad sumažėtų odos dirginimo pavojus. Jeigu niežėjimas išlieka, su vaiku apsilankykite pas gydytoją, nes niežėjimas ne visada yra tik odos sudirginimo požymis – tai gali būti ir, pavyzdžiui, kepenų ligos simptomas.

Iki kokio amžiaus reikėtų naudoti specialias vaikų drabužėlių skalbimo priemones?

Vaiko drabužėliams ir patalynei skalbti naudokite specialius skalbimo miltelius ir skalbiklius, kuriuose skalbiančiųjų medžiagų koncentracija maža, pvz., „Lovela“ priemones. Šie gaminiai yra hipoalerginiai – t. y. juose nėra medžiagų, galinčių dirginti jautrią kūdikio odą. Drabužėlius skalbti vaikams skirtais skalbikliais rekomenduojama pirmaisiais gyvenimo metais, o ypatingais atvejais – iki 3 metų. Tai būtina, jeigu šeimos nariams arba vaikams pasireiškia alerginių reakcijų.

Mūsų vaikas miega kartu su mumis. Ar ir mūsų drabužius reikia skalbti vaikams tinkamomis skalbimo priemonėmis?

Dažnai naujagimiai ir kūdikiai daug laiko praleidžia tėvų lovoje. Tada prie jų odos liečiasi lovos skalbiniai ar tėvų pižamos. Kad nesudirgintumėte jautrios kūdikio odos, patalynę, mamos liemenėles, kurią dėvėdama mama maitina kūdikį, ir naktinius marškinius rekomenduojama skalbti kūdikių drabužėlių skalbikliais, pavyzdžiui, „Lovela“. Naudokite tik tuos gaminius, kurių sudėtis yra specialiai pritaikyta, atsižvelgiant į vaikų odos jautrumą. Įprastuose skalbimo milteliuose yra daugiau skalbimo, balinimo ir kvapiųjų medžiagų, kurios gali dirginti vaiko odą.

Ar reikia Išskalbti naujus drabužėlius?

Ruošiant drabužėlius naujagimiui, būtina juos išskalbti, taip pat kaip ir naujus viršutinius drabužius, patalynę ir antklodes. Visi šie daiktai tiesiogiai kontaktuos su vaiku, o prieš jums įsigyjant juos lietė daugybė žmonių: gamyklos darbuotojai, tiekėjai, užsakovai. Mes nežinome, kur ir kaip jie buvo laikomi sandėlyje, todėl saugos sumetimais prieš naudojant rekomenduojame išskalbti visus drabužius, patalynę ir antklodes. Rekomenduojama skalbti skalbikliais, tinkamais nuo pirmųjų gyvenimo dienų, pavyzdžiui, „Lovela“. Šie skalbikliai skirti ypač jautriai odai.

Kaip paruošti drabužėlius naujagimiui?

Visus kūdikiui nupirktus drabužėlius išskalbkite ir išlyginkite.

  • Skalbkite vaikams tinkamais skalbikliais, pvz., „Lovela“.
  • Skalbinius gerai išskalaukite, patartina – du kartus.
  • Iš pradžių nenaudokite minkštiklio, kurio pridedama skalavimo metu, nes likęs drabužėliuose jis gali dirginti odą.
  • Patikrinkite, kokia skalbimo temperatūra nurodyta etiketėje, kad skalbinių nesugadintumėte.
  • Dauguma bakterijų žūva 60 °C temperatūroje, todėl nereikia skalbinių virinti.