Breadcrumbs

Faktai ir mitai

Kone kiekviena jauna mama ir tėtis žino, kad mažylio oda yra švelni ir ją reikia ypač saugoti. Sužinok, kokia turi būti kūdikio oda, ir sugriauk klaidinančius mitus.

Iki pat trejų metų amžiaus vaiko oda yra nesubrendusi – tai reiškia, kad ji nesuteikia tinkamo barjero, saugančio nuo kenksmingų medžiagų, galinčių patekti giliai į vaikelio organizmą. Odos vystymąsi skatina sveika mityba ir tinkamos išorės sąlygos – tiek kosmetika, tiek skalbikliai. Kodėl svarbu skalbti specialiais skalbikliais? Pasitikrink, ar tai, ką žinai, yra tiesa, ar mitas.

 

Jei vaikui nepasireiškia alergija, specialių skalbiklių galima nebenaudoti – MITAS.

Gaila, tačiau tai, kad nėra alergijos simptomų, dar nereiškia, jog apsauginė vaiko odos funkcija yra tokia pat, kaip suaugusio žmogaus. Švelni vaiko oda yra labai jautri pažeidimams, jai gali pakenkti skalbikliai ir kitos įprastuose milteliuose esančios medžiagos. Negana to, vaiko oda yra net penkis kartus plonesnė nei suaugusiojo, taigi kenksmingos medžiagos lengvai patenka į jo organizmą. Todėl rekomenduojama kuo ilgiau naudoti švelnius skalbiklius, skirtus vaikams.

 

Galima skalbti įprastomis priemonėmis, tereikia išskalauti du kartus – MITAS

Įprastų skalbiklių sudėtyje esančios skalbiamosios medžiagos sukimba su pluoštu ir audinyje jų išlieka net išskalavus du kartus. Todėl svarbu vaikų drabužėlius skalbti švelniais skalbikliais.

 

Vaikai turi priprasti prie įprastų skalbiklių, kad susiformuotų jų imunitetas – MITAS

Vaiko oda bręsta trejus metus, todėl šį laikotarpį reiktų naudoti saugius skalbiklius. Kūdikio oda nesuteikia barjero, saugančio nuo kenksmingų medžiagų, galinčių patekti į kraujotaką. Pavojingų fosfatų, optinių baliklių, enzimų ar dirbtinių dažiklių patekimas į organizmą neturi jokio ryšio su imuninės sistemos stiprinimu.

 

Kai vaikas sulaukia metukų, drabužius jau galima skalbti įprastu skalbikliu – MITAS

Daugybė tėvų nustoja naudoti saugų skalbiklį, kai jų vaikui sueina vieni metukai. Vis dėlto vaikų iki trejų metų drabužius ir patalynę rekomenduojama skalbti vaikiškais skalbikliais, nes iki tol vaiko oda nėra pakankamai subrendusi.

 

Vaikų skalbiklių sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų – FAKTAS

Gaminant specialius skalbiklius, skirtus mažylių drabužiams skalbti, nenaudojami optiniai balikliai, fermentai, dirbtiniai dažikliai ir kitos medžiagos, esančios įprastuose skalbikliuose ir galinčios dirginti mažylio odą. Vaikams skirtų skalbiklių sudėtis yra tokia, kad jie būtų visiškai saugūs nesubrendusiai mažylio odai.

 

Visi drabužiai ir patalynė, kontaktuojanti su mažylio oda, turi būti skalbiama specialiomis vaikams skirtomis priemonėmis – FAKTAS

Vaiko oda nėra visiškai subrendusi, todėl neapsaugo taip, kaip suaugusio žmogaus oda. Todėl mažylio drabužėlius ir patalynę rekomenduojama skalbti švelniu, specialiai vaikams skirtu skalbikliu. Jei nori visiškai apsaugoti kūdikio odą, turėtum apsvarstyti galimybę ir savo drabužius skalbti specialiu vaikišku skalbikliu. Kai vaiką paimi ar paguldai ant lovos, jo oda liečiasi su kitais drabužiais ir patalyne, taigi ir su skalbiklio likučiais, galinčiais sudirginti odą.

 

Dažnai ir ilgai maudant vaiką vonioje sunaikinamas hidrolipidų sluoksnis, saugantis mažylio odą – FAKTAS

Ši informacija gali tave nustebinti: pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius naujagimių ir kūdikių negalima maudyti dažniau nei du ar tris kartus per savaitę! Kasdienės maudynės ir per ilgas maudymasis susilpnina ploną hidrolipidinį sluoksnį, saugantį odą nuo kenksmingų medžiagų. Negana to, jei, užuot švelniai nusausinę kūdikio odą, ją stipriai triname rankšluosčiu, paprasčiausiai sunaikiname apsauginį sluoksnį.

 

Jūsų mažylio oda po gimdymo lupasi – FAKTAS

Po gimimo kūdikio oda lupasi (ypač kūno šonuose ir ant galūnių). Taip yra todėl, kad vaikas, ateidamas į pasaulį, pakeičia aplinką – iš vandens į orą. Odos lupimasis šiuo atveju yra fiziologinis procesas, praeinantis savaime. Iš esmės kūdikių odos nereikia tepti papildomu drėkikliu ar aliejumi. Ant odos paviršiaus turėtų susiformuoti natūralus hidrolipidų sluoksnis.

 

Tamsios spalvos audiniai, iš kurių siuvami drabužiai, dažniau sukelia dirginimą – FAKTAS

Todėl rekomenduojame rinktis šviesių spalvų drabužius, ypač vaikams, kurių oda yra jautri. Taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į audinį, iš kurio drabužis pasiūtas. Ypač sergant atopiniu dermatitu svarbu, kad kūdikio drabužėliai būtų pralaidūs orui ir pasiūti iš natūralių audinių (geriausia – 100 % medvilnės). Aprengti dirbtinio audinio drabužiais kūdikiai prakaituoja daugiau, o tai gali sukelti švelnios odos niežulį.