Breadcrumbs

Saugus skalbimas

Nori, kad tavo mažylio drabužiai būtų minkšti, maloniai kvepėtų ir juose nebūtų dėmių? Suprantama. Bet ar žinai, ką daryti, kad drabužiai būtų ir saugūs kūdikio odai? Pasistengsime išsklaidyti dažniausias abejones.

Kodėl vaikų drabužių skalbiklių kvapas toks švelnus?

Prieš susiviliodama audinių minkštiklio kvapu pagalvok apie tai, kad specialiuose vaikų drabužių skalbikliuose nėra stiprių kvapiųjų medžiagų, taip pat dirbtinių dažiklių, cheminių fermentų ar optinių baliklių. Todėl jautri mažylio oda išvengia dirginančių sudėtinių dalių, kurios per audinį gali patekti į organizmą. Vaikams skirtų produktų sudėtyje esančios medžiagos yra hipoalerginės ir švelnios, o tai itin svarbu odos būklei ir kūdikio sveikatai.

Kodėl nereikėtų maišyti įprastų skalbiklių su vaikų drabužiams skirtais minkštikliais arba atvirkščiai?

Įprasto skalbiklio ir vaikų skalbinių minkštiklio (arba atvirkštinio varianto) naudojimas nėra geras sprendimas. Įprastų skalbiklių sudedamosios dalys susijungia su pluoštu ir audinyje išlieka net du kartus išskalavus. Toks įprasto ir vaikų drabužiams skirto skalbiklio derinys, deja, vaikiško produkto naudojimą daro beprasmį. Tokiu atveju geriau naudoti tik vieną produktą ir įsitikinti, kad jis tinkamas vaikams.

Kaip patikrinti, ar skalbimo priemonė saugi mažų vaikų odai?

Atidžiai perskaityk informaciją etiketėje. Ant kai kurių produktų pakuočių vaizduojami vaikai, nors tai nereiškia, kad priemonės tinkamos mažyliams. Atkreipk dėmesį, ar ant produkto pakuotės nurodyta, kad jis tinkamas naudoti nuo pirmosios vaiko gyvenimo dienos. Idealiu atveju produktas turėtų turėti teigiamą atsiliepimą iš pripažinto tyrimų instituto ar medikų draugijos.

Kodėl nerekomenduojama naudoti audinių minkštiklio iš karto po gimdymo?

Audinių minkštiklis – net jei jis skirtas vaikams – naudojamas paskutiniame skalbimo etape, o tai nesuteikia visiškos garantijos, kad jis bus kruopščiai išskalaujamas iš drabužių. Todėl pirmosiomis gyvenimo savaitėmis kūdikio drabužėlius rekomenduojama skalbti vien milteliais ir skystu skalbikliu. Tik praėjus kuriam laikui tampa saugiau naudoti vaikų skalbinių minkštiklį.

Kuo skiriasi milteliai ir skystas skalbiklis?

Tiek vaikų drabužiams skirti milteliai, tiek skalbimo skystis yra saugūs mažylių odai. Jei nori, kad drabužėliai būtų minkštesni, išbandyk skystą skalbiklį. Skystas skalbiklis gali būti alternatyva skalbinių minkštikliui. Jis suteikia švelnumo, be to, jį lengva išskalauti iš audinių. Skystą skalbiklį galima naudoti nuo pirmosios vaiko gyvenimo dienos.

Ar galima naudoti dėmių valiklį?

Maži vaikai yra tikri drabužių purvinimo specialistai. Jei skalbiklis nesusidoroja su dėmėmis, gali būti, kad teks naudoti dėmių valiklį. Panaudojus dėmių valiklį, drabužį visuomet reikia dar kartą išskalbti vaikams saugiomis priemonėmis.