Breadcrumbs

Skalbimas ir odos ligos

Taisyklingas vaikų drabužių skalbimas yra svarbi tinkamos priežiūros dalis. Vaiko oda nesuformuoja pakankamo barjero, saugančio nuo cheminių medžiagų, su kuriomis susiduria – taip pat per drabužius, patalynę ar apklotą. Atsakysime į klausimus, kurie dažnai kankina ką tik vaikelio susilaukusias mamas.

Ar visada reikia skalbti naujus drabužius ir patalynę?

Taip. Kol patenka į mūsų rankas, jie nukeliauja ilgą kelią ir ant jų susikaupia įvairių nešvarumų. Todėl svarbu, kad visi nauji drabužėliai, taip pat daiktai, tiesiogiai besiliečiantys su kūdikio oda, prieš naudojimą būtų išskalbti specialiais vaikiškais skalbikliais.

Ar vaikų drabužių skalbikliu reiktų skalbti ir tėvų patalynę?

Taip, visus daiktus, kurie gali liestis su kūdikio oda, rekomenduojama skalbti vaikų drabužiams skirtomis skalbimo priemonėmis, įskaitant tėvų patalynę ar paklotą, tiesiamą žaisti ant grindų. Mažylio oda dar nėra subrendusi ir neužtikrina tinkamos apsaugos nuo įprastuose skalbikliuose esančių stiprių medžiagų.

Kada skalbti naujagimiui pirktus drabužius?

Nėra specialių nurodymų, kada skalbti drabužius prieš vaiko gimimą. Svarbiausia, kad drabužiai būtų išskalbti. Jei planuoji išskalbti drabužėlius daug anksčiau, rekomenduojama juos laikyti vakuuminiame maišelyje. Taip apsaugosi juos nuo dulkių ir kitokio aplinkos poveikio. Prieš pirmą kartą rengiant kūdikį naujais drabužėliais, reiktų nepamiršti jų išlyginti – karštis sunaikina mikroorganizmus ir sterilizuoja.

Ar mažyliui pirktus dėvėtus drabužius reikia skalbti ypatingai?

Jei vaikui dar nėra sukakę treji metukai, svarbiausia skalbinius skalbti specialiai vaikų drabužiams skirtais skalbikliais. Skalbimo temperatūra turi atitikti nurodymus, pateiktus etiketėje. Jei drabužėlių etiketės pašalintos, prisimink, kad dauguma mikrobų žūva jau 60 ºC temperatūroje, todėl nesvarbu, kur drabužiai įsigyti – jų nebūtina skalbti karštesniame vandenyje. Išskalbtus drabužius rekomenduojama išlyginti – tuomet jie bus steriliai švarūs.

Iki kokio vaiko amžiaus būtina lyginti drabužius?

Drabužius svarbiausia išlyginti prieš aprengiant pirmą kartą. Tai rekomenduojama todėl, kad lygintuvo karštis sunaikina mikroorganizmus ir sterilizuoja. Drabužius, kurie su oda liečiasi daugiausiai, rekomenduojama lyginti iki trijų mėnesių amžiaus. Svarbu žinoti, kad išlyginti drabužiai taip pat bus malonesni prisiliesti, o tai ypač svarbu vaikams, kurių oda yra jautri.

Kaip veikia vaikų drabužiams skirta skalbyklės programa?

Kai kurios skalbyklės turi vaikų drabužių skalbimo funkciją. Didžiausias jos privalumas – automatiškai nustatomas ilgesnis skalbimo ciklas, aukštesnė temperatūra ir papildomas skalavimas. Tai gali būti naudinga vaikams ir žmonėms, kurių oda linkusi į alergiją. Nepamiršk, kad jei vaiko oda jautri, svarbiausia – pasirinkti tinkamus skalbiklius. Suaugusiesiems skirtų skalbiklių sudėtyje gali būti stiprių cheminių medžiagų ir kvapiklių, alergenų ir kitų medžiagų, kenksmingų jautriai mažylio odai. Todėl ypač pirmuosius trejus gyvenimo metus, kai oda dar nėra visiškai subrendusi, rekomenduojama rinktis patikrintas ir saugias hipoalergines priemones.