Breadcrumbs

Skalbimo simboliai

Ženklai ir simboliai etiketėse

Internete galima pamatyti etiketės nuotrauką, kurioje vaizduojamas skalbimo žymėjimas su užrašu Or give it to your mother. She knows how to do it. (Arba duok savo mamai. Ji žino, kaip tai padaryti). O tai būtų patogiausia, nes, kaip žinia, mamos viską žino geriausiai, ypač turint omenyje tai, kad ženklai etiketėse gali būti gana keblūs. Tinkamai suprasti etiketės nurodymus ypač svarbu skalbiant vaikų drabužius. Kaip perskaityti šiuos iš pažiūros nesuprantamus simbolius?

Skalbimo simboliai etiketėse

Etiketėse esantys ženklai dažniausiai yra skalbimo simboliai, tačiau taip pat nurodomi tolesni drabužio priežiūros veiksmai, t. y., džiovinimas ir lyginimas. Jose taip pat pateikiama informacija, kuriuos drabužius apskritai galima mirkyti vandenyje, taip pat nurodoma maksimali temperatūra, kurioje drabužį galima skalbti.

 

Etikečių simboliai, susiję su džiovinimu ir lyginimu

SKALBIMAS  

skalbti tik rankomis

skalbti nurodytoje temperatūroje

skalbti atsargiai, pasirinkus audiniui tinkamą programą

  neskalbti, tik sausas / cheminis valymas

 

VALYMAS

cheminis valymas

nevalyti cheminiu būdu

galima balinti chloru

negalima balinti chloru

Džiovinimas gali atrodyti lengviausias drabužių priežiūros etapas, kuriam nereikia ypatingų sąlygų. Paprasčiausiai išimame drabužį ir jį pakabiname. Tačiau taip nėra! Kai kurie audiniai nuo vandens svorio gali išsitampyti ir deformuotis. Tokiu atveju etiketėse esantys ženklai nurodo, kad tokius skalbinius reikia džiovinti horizontalioje padėtyje, geriausia – patiesus ant rankšluosčio. Kiti ženklai etiketėse nurodo, ar konkretų daiktą galima mechaniškai džiovinti džiovyklėje.

Kūdikių drabužių džiovinimas nusipelno ypatingo dėmesio. Nors etiketėje ši informacija nenurodyta, kūdikių drabužius reikėtų džiovinti gerai vėdinamoje vietoje, o ne vonioje be lango. Uždaroje, drėgnoje patalpoje lengvai dauginasi nepastebimas pelėsis.