Breadcrumbs

Pirmas išsiskyrimas, arba iš darželinuko mamos dienoraščio

„Aš nenorėčiau, kad mano vaikas jaustųsi lyg Jonukas ir Grytutė, palikti miške ir galvojantys, kad niekad nebepamatys savo tėvų“ – šie žodžiai gerai atspindi emocijas, kurias sukelia pirmasis išsiskyrimas su vaiku jam pradėjus lankyti vaikų darželį. Pažiūrėkime, kaip prie šios patirties galima pripratinti tiek vaiką, tiek save.

SAUGUMO JAUSMAS YRA PAGRINDŲ PAGRINDAS

Po daugelio mėnesių buvimo kartu ir susiformavus tvirtesniam emociniam ryšiui su mažyliu turime įsitikinti, kad asmuo, perimsiantis jo priežiūrą, yra patikimas, pavyzdžiui, gebės atpažinti su emociniais poreikiais susijusius niuansus ir adekvačiai į juos reaguoti. Tai reiškia, kad susipras apkabinti ar pasūpuoti, jei būtent tai nuramina mažylį. Be to, tai reiškia, kad jis nebandys nuraminti vaiko sakydamas: „Mama tik išbėgo į parduotuvę sausainių, ji tuojau sugrįš.“ Todėl verta pasikalbėti su darželio auklėtojais ir suprasti jų požiūrį į vaiką ir savo vaidmenį. Svarbu ir pasakyti, kas svarbu mums, kaip mamoms.

 

Būtų gerai, jei vaikų darželis kuo labiau primintų namus. Patalpos dydis, vaikų skaičius, įrengimas – visa tai kuria aplinką, kuri veikia vaiką. Kuo labiau patalpa primena namus, tuo geriau.

 

Adaptaciniu laikotarpiu pasinaudok galimybe palydėti savo mažylį į darželį. Taip suteiksi didesnį saugumo jausmą, o tai labai svarbu prie pokyčių besitaikančiam vaikui.

 

Pasinaudok įvairiomis galimybėmis pasikalbėti apie darželį ir sukurti naujų ritualų, susijusių su pasiruošimu eiti į darželį. Reikiamų drabužių skalbimas kartu su vaiku, naujų šlepečių rinkimasis? Kodėl gi ne.

ILGAS KELIAS IKI ADAPTACIJOS

Lieka klausimas, kaip mažylį įtikinti, kad juo rūpinsis kažkas kitas, o ne mama ar tėtis. Žinoma, reikia laiko, kad vaikas visiškai priimtų pokyčius. Tačiau tai nereiškia, kad proceso neįmanoma palengvinti. Galbūt padėti vaikui priprasti prie šios patirties įkvėps kitų mamų išbandyti metodai. Štai keli iš jų.

 

„Sakau: Eime pasivaikščioti, kad apžiūrėtume darželį – tik pasižvalgysime, neisime į vidų.“ Taip mažylis susipažįsta su nauja vieta, o dar prieš pradedant joje lankytis susiformuoja malonus įprotis, susijęs su ėjimu į darželį.“

 

„Aš su savo vaiku kalbu apie vaikų darželį, apie dienotvarkę. Net jei mažylis iki galo visko nesupranta, tai turi prasmę, nes jis pradeda įsisąmoninti, kada laikas žaidimams, kada pietums ir kada miegui.“

 

„Pirmiausia įsidėmėjau auklėtojų vardus ir namuose kuo dažniau apie jas kalbėjau: apie tai, kad Marta šiandien buvo apsirengusi gražia mėlyna palaidine, apie tai, kad Margaritos šypsena labai graži – tai padeda vaikui lengviau priimti auklėtoją kaip dar vieną žmogų, su kuriuo jis jaustųsi pozityviai susijęs.“

 

Sėkmės!