Patogi padėtis mažyliui atsirūgti

Kodėl svarbu mažyliui atsirūgti?
kudikio atsirugimas

Kodėl svarbu mažyliui atsirūgti?

Kūdikiui reikia atsirūgti – tai natūralu. Taip išlaisvinamas valgant nurytas oras. Tai labai svarbu vaikams, kurie godžiai geria ir nuryja daug oro, taip pat buteliuku maitinamiems vaikams. Įprastai žindomi vaikai dažnai neatsirūgsta. Jei pavalgęs vaikas neturi pilvo problemų, nereikia specialiai laukti, kol jis atsirūgs. Taip pat ir naktį vaikas ne visada atsirūgsta, jie naktimis valgo ramiai ir nenuryja per daug oro.

Atsirūgimas padeda mažyliui pasijusti geriau, jo nekamuoja maisto regurgitacija (maisto atstūmimas), diegliai ir meteorizmas (dujos žarnyne).

Kaip padėti vaikui atsirūgti? Išmokite keturias patogias atsirūgimo padėtis

  • Atsirūgimas tėvų glėbyje

Pavyzdžiui, mažylį galite paimti į glėbį, kad galva būtų aukščiau dubens. Kojytes galite padėti šiek tiek į šonus, kad jos nespaustų mažylio pilvuko. Mažylis turi atsirūgti ne vertikalioje padėtyje – jis turi gulėti šiek tiek aukščiau nei horizontaliai.

7a
  • Atsirūgimas, nešiojant ant pilvuko

Dar vienas atsirūgimas būdas – nešioti gulintį mažylį rankose. Paskui galite paimti mažylį šiek tiek vertikaliau, pakėlę jo kūnelio viršutinę dalį aukščiau.

7b
  • Atsirūgimas, nešiojant ant peties

Populiariausias būdas mažyliui atsirūgti yra padėti jį tėvams ant peties. Šioje pozoje mes nematome vaiko ir negalime visiškai kontroliuoti jo būsenos, tačiau kai kurie mažyliai atsirūgsta tik tokioje padėtyje. Taip pat atminkite, kad atsirūgdamas mažylis turi būti ne vertikalioje padėtyje, o tiek šiek tiek aukščiau nei horizontalioje padėtyje.

7c

Vaiko atsirūgimas – dažniausiai užduodami klausimai

Ar pavalgęs naujagimis visada atsirūgsta?

Teoriškai jis turėtų atsirūgti po kiekvieno maitinimo. Jei mažylis neatsirūgsta, jis gali tapti neramus, nepatogiai jaustis ir po kurio laiko atpilti pieną. Praktikoje tai priklauso nuo mažylio, kartais jis gali atsirūgti praėjus vos kelioms minutėms po maitinimo arba visiškai neatsirūgti. Su laiku Jūs išmoksite skaityti mažylio signalus ir ramiau pradėsite jį maitinti.

Ar lengvi nugaros tapšnojimai padeda mažyliui atsirūgti?

tai nerekomenduojama. Daug geriau bus švelniai paglostyti užpakaliuką, pamasažuoti nugarytę ar pilvuką.

Ką daryti, jei kūdikis neatsirūgsta?

Po kelių minučių galite paguldyti mažylį ant šono. Jei jis atsirūgs, jis neturėtų paspringti. Stebėkite savo kūdikį – jei jis neramus, švelniai paglostykite jo nugarytę arba pilvuką, jei matote, kad jis jaučiasi patogiai, galite nelaukti, kol jis atsirūgs.

Iki kokio amžiaus kūdikiai atsirūgsta?

Pavalgius reikėtų laukti, kol mažylis atsirūgs, maždaug iki 6 mėnesių amžiaus – tada jo virškinimo sistema geriau subręsta ir jam nebereikia atsirūgti.

Šie straipsniai jums gali būti naudingi

Šie straipsniai jums gali būti naudingi