Pasiruoškite laikotarpiui po gimdymo

Kas yra laikotarpis po gimdymo, kiek laiko jis trunka, kaip tai atrodo? Kas vyksta su kūnu po gimdymo? Raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.
Pasiruoškite laikotarpiui po gimdymo

Kas yra laikotarpis po gimdymo?

Laikotarpis po gimdymo trunka apie šešias savaites, jo metu moters kūnas grįžta į iki nėštumo buvusią būseną. Tai nelengvas hormoninių ir emocinių audrų metas, kurį gali lydėti fiziniai pokyčiai. Atėjo laikas pažinti mažą žmogelį, atėjusį į Jūsų gyvenimą. Natūralu, kad Jums tai gali būti labai sunku. Būna, kad jaunoji mama pirmąsias šešias savaites išgyvena labai ramiai ir mąsto, koks bus pogimdyminis laikotarpis. Kitos moterys teigia turėjusios per mažai informacijos apie laikotarpį po vaiko gimimo ir prisimena jį kaip labai sunkų. Todėl verta žinoti, ko tikėtis.

Emocijos po gimdymo

Šiuo laikotarpiu patirsite kraštutinių emocijų, tačiau nepamirškite, kad ir Jūs esate svarbi.. Tokia pati svarbi kaip ir Jūsų vaikas. Nepamirškite savęs, rūpinkitės savimi, išmokite prašyti pagalbos. Pirmas susitikimas su kūdikiu gali sukelti džiaugsmo laviną, Jums gali atrodyti, kad Jus perpildo oksitocinas. O taip pat galite susitikti su savo mažyliu ir nejausti jokių emocijų. Jums gali kilti klausimas, kur yra meilė?! Šiuo laikotarpiu užklumpa natūralios ir sparčiai besikeičiančios emocijos.

Jūsų kūnas po gimdymo

Galite nustebti, kad, gimus kūdikiui, liko pilvas, o nėščiosios drabužiai pravers vykstant namo iš ligoninės. Gimus mažyliui ir placentai, gimda lieka „tuščia“, ji pradeda valytis ir susitraukti. Praėjus maždaug šešioms savaitėms po gimdymo reikia užsirašyti pas savo ginekologą pasitikrinti. Ir žaizda po epiziotomijos (įkirpimo) arba Cezario pjūvio reikalauja ypatingo dėmesio ir priežiūros. Šias vietas švelniai plaukite muilu ir vandeniu ir kruopščiai nusausinkite. Oro cirkuliacijai ir greitesniam gijimui užtikrinti, nepamirškite vėdinti šių žaizdų.

Žindymas po gimdymo

Žindymas – emocinga tema. Kai kurios moterys neplanuoja žindyti, bet po gimdymo su džiaugsmu nusprendžia tai daryti, o kai kurios moterys negali natūraliai žindyti, net ir norėdamos. Taip pat yra mamyčių, kurios pasiryžusios maitinti krūtimi, bet patiria žindymo problemų. Nesvarbu, kokį kelia pasirinksite, atminkite, kad tai Jūsų sprendimas ir Jūs esate geriausia mama savo vaikui. Gamtoje suprogramuota, kad maždaug 3–6 dieną krūtyse sparčiai tekės pienas. Atsižvelgus į gimdymo būdą (natūralus gimdymas ar Cezario pjūvis), šiomis dienomis gaminasi daugiau pieno nei reikia naujagimiui. Viena iš strategijų – maitinti kūdikį, kai jis to nori arba pagal moters poreikį. Prieš tai patariama kelioms minutėms uždėti šiltą kompresą arba kelias minutes nusiprausti po dušu. Pirmąsias savaites po gimdymo Jūsų speneliai gali būti sudirgę arba pažeisti. Pravers specialus tepalas, pavyzdžiui, su lanolinu, ir oro vonelės krūtims. Galima naudoti specialius liemenėlių įklotus, jie dedami į liemenėlę tarp maitinimų, užtikrina papildomą oro cirkuliaciją, todėl speneliai greičiau užgyja.

Pagalba po gimdymo

Jei kilo abejonių arba ko nors nežinote, drąsiai teiraukitės ligoninės personalo. Pradėjus žindyti svarbu pasitarti dėl tinkamos technikosir patikrinti, ar vaiko poliežuvinis raištis nėra sutrumpėjęs. Jei vienas asmuo neduoda visų atsakymų, teiraukitės kito. Pasitaiko, kad kas nors atsako į klausimą, bet mes jo iki galo nesuprantame. Šiuo atveju verta paprašyti pakartoti atsakymą. Mes minime akivaizdžius dalykus, o po gimdymo gali būti sunku susikoncentruoti – tai visiškai natūralu. Todėl drąsiai teiraukitės ir nebijokite prašyti pagalbos.

„Baby blues“ (melancholija po gimdymo) ir depresija po gimdymo.

Maždaug tada, kai atsiranda pieno perteklius, Jus galite daugiau verkti, užpulti liūdesio ar pykčio priepuoliai. Tai „Baby blues“ rezultatas. Kai kurioms moterims jis praeina nepastebėtai, kitoms – tai tik keli verkimo epizodai, o dar kitoms jis trunka keletą dienų. Praneškite savo artimiesiems, kad gali būti, jog Jūs patirsite kažką panašaus. Jei bloga nuotaika kamuoja daugiau nei 2 savaites, ieškokite pagalbos. Ilgas liūdesys ir kitos sunkios emocijos gali liudyti apie depresiją po gimdymo. Yra žmonių, kuriems tai nepastebima, o tai labai pavojinga, nes kartais galima nepastebėti nenugalimos nevilties, kuri kamuoja jaunąją mamytę. Kartais padeda terapija (joje galite dalyvauti kartu su savo vaiku), o kartais reikalingas papildomas gydymas vaistais. Jūs galite pritaikyti vaistus ir rinktis preparatus, kad galėtumėte žindyti savo kūdikį.


Šie straipsniai jums gali būti naudingi

Šie straipsniai jums gali būti naudingi