Naujagimio maudymas be paslapčių

Pasiruoškite kartu su mumis pirmosioms Jūsų mažylio maudynėms!

Naujagimio maudymas be paslapčių

Kaip maudyti naujagimį?

Pirmą kartą maudant mažylį, svarbu ne tik kaip, bet ir kada jį maudyti. Dermatologai ir neonatologai pataria pirmą kartą maudyti mažylį ne anksčiau nei 24 valandas po jo gimimo. Bet to, maudyti galite ir praėjus kelioms dienoms nuo gimimo, o geriausia tai daryti namuose. Kodėl? Mažylis yra padengtas vaisiaus vandenimis, kurie yra puikus jo odos apsauginis skydas. Remiantis PSO rekomendacijomis, vaisiaus vandenų nebūtina nuplaukti ar nuvalyti. Jie turėtų įsigerti vos per keletą dienų.

Kaip paruošti pirmą vonią naujagimiui?

Vienas pirmųjų jaunųjų tėvų su maudymu susijusių klausimų yra, kur geriau maudyti vaiką – kambaryje ar vonios kambaryje? Visiškai nesvarbu. Tačiau svarbu, kad patalpa, kurioje maudysite mažylį, būtų sušildyta iki 25 ºC temperatūros. Vonelę reikėtų statyti ant stabilaus paaukštinimo, kad būtų patogiau maudyti mažylį. Vanduo turi būti 37 ºC temperatūros – ją galite patikrinti, panardinę į vandenį alkūnę arba pasinaudoję vonios termometru. Pirmosiose voniose pakaks nedidelio kiekio vandens mažylio odelei nuprausti. Vonioje mažylis turėtų praleisti ne daugiau nei 5–7 minutes.

Kaip prižiūrėti naujagimio odą po maudynių?

Mažylį galite maudyti kas 2–3 dienas. Pradžioje nereikėtų persistengti per dideliu rūpesčiu – leiskite mažylio odai priprasti prie išorinės aplinkos. Todėl po maudynių nereikia odos tepti jokiomis drėkinamosiomis priemonėmis. Net jei po kelių dienų kojų ar kūno oda tampa sausoka, išlikite ramūs ir atminkite, kad tai fiziologinė odos reakcija į perėjimą iš vandens į oro aplinką. Iškėlę naujagimį iš vonios, minkštu rankšluosčiu nusausinkite jo odelę – jos netrinkite. Virkštelės liekaną reikia kruopščiai išdžiovinti. Nuvalykite jį vatos diskeliu, kuriuo valote kosmetiką. Nenaudokite spirito, jodo ar kitų dezinfekcijos priemonių, nes jos pailgina virkštelės liekanos nukritimo laiką.

Kaip dažnai reikia maudyti mažylį?

Kaskart mažylio maudymas taps vis paprastesnis.

  • Remiantis dabartiniais dermatologų ir pediatrų patarimais, mažylį rekomenduojama maudyti kas kelias dienas, pavyzdžiui, du kartus per savaitę. Dieną keletą kartų verta nuprausti mažylio veidą, rankas ir sauskelnių zoną.
  • Tačiau, jei mažylis gimė karštuoju metų laiku, jį galima maudyti ir kasdien, bet be prausiklių.

Kuo prausti naujagimį ir mažylį?

Prausimo pienelis, muilas, skystasis muilas ar želė? Tai tėvų pasirinkimas. Tačiau, prieš nusprendžiant, verta žinoti, kad:

  • Žmogaus epidermio pH lygis yra 4,5–6,0, tokio lygio oda yra apsaugota nuo per didelės patogeninių mikroorganizmų kolonizacijos.
  • Ant muilo pakuočių nurodomas jo pH lygis, todėl verta atkreipti dėmesį – tinkamas pH lygis yra 5,5, todėl verta rinktis tokį.

Rūpinantis tinkamu mažylio odos vystymusi, renkantis prausiklį, verta atkreipti dėmesį, ar ant gaminio pakuotės yra aiškiai nurodyta, kad priemonė tinkama naudoti nuo pirmųjų gyvenimo dienų.



Šie straipsniai jums gali būti naudingi

Šie straipsniai jums gali būti naudingi