Kur vykti ir ką pasiimti vykstant atostogauti su mažyliu? Rekomenduojame!

Pasinaudokite mūsų patarimais, kad suorganizuotumėte savo pirmąją kelionę su mažyliu.
Atostogos su kūdikiu – ar verta?Bendroms atostogoms su vaiku turite apie aštuoniolika metų. Pamatysite, kad tai nėra daug, todėl neatidėliokite pirmosios kelionės kartu. Net jei atostogos su mažu vaiku nebus tobulos, jas prisiminsite su meile. Visų pirma, atostogos su kūdikiu – visai kitokia patirtis nei atostogauti su vienerių metų vaiku. Ypač jei jūsų mažylis neseniai išmoko vaikščioti ir jau mažiau miega dieną. Galbūt šios atostogos su mažu vaiku bus labiau atpalaiduojančios. Taigi, peržiūrėkite mūsų vadovą, kaip pasiruošti pirmajai kelionei su kūdikiu ir susiplanuoti atostogas.Kur vykti per pirmąsias atostogas su kūdikiu?Jei svarstote apie atostogas su vaiku užsienyje, gera idėja pirmajai kelionei gali būti turizmo agentūros pasiūlyta kelionė su „viskas įskaičiuota“. Vaikams iki dvejų metų skrydžiai ir nakvynė viešbutyje dažniausiai yra nemokami, tada nereikia rūpintis dėl maitinimo ir kelionės smulkmenų. Be to, keliauti lėktuvu mažyliui gali būti net patogiau nei automobiliu, nes jis galės leisti laiką ant jūsų rankų. Pirmoji kelionė į užsienį su kūdikiu pageidautina Europos Sąjungos šalyse. Turėdami Europos sveikatos draudimo kortelę, prireikus galėsite pasinaudoti bet kurios klinikos pagalba, neįtraukdami draudiko. Papildomi privalumai – trumpas skrydis ir ta pati bakterinė flora.

Jei nusprendėte, kad pirmosios atostogos su kūdikiu bus jūsų šalyje, tuomet rinkitės vietą netoli savo gyvenamosios vietos, kad kelionė būtų palyginti trumpa. Stenkitės kuo daugiau laiko praleisti lauke, pasivaikščiojimai stiprina imunitetą, o kūdikis, prisisotinęs deguonimi, miegos ramiau.

Mažo vaiko nuotrauka

Kaip išsirinkti viešbutį atostogoms su vaiku?

● Venkite perpildytų kurortų ir didelių viešbučių, kur jus pažadinti gali vakarėliai ir kur turite nueiti ilgą atstumą iki paplūdimio, baseino ar restoranų.

● Pasirinkite intymią ir ramią vietą, bet ne nuošalioje vietoje. Prieš užsakydami patikrinkite, ar netoliese yra vaistinė ar maisto prekių parduotuvė.

● Iš anksto perskaitykite atsiliepimus, kad sužinotumėte, ar vieta rekomenduojama, turintiems mažų vaikų. Kitų tėvų patirtis yra geriausias informacijos šaltinis.

● Sužinokite, ar viešbutyje yra tokių patogumų kaip vaikiška lovelė ar maitinimo kėdutė. Jei keliaujate su kiek vyresniu vaiku, rinkitės vietą su žaidimų aikštele ar žaidimų kambariu.

● Rinkitės erdvų kambarį (būtinai su vonios kambariu), kuriame galėsite patogiai susidėti vaikiškus daiktus. Jei turite tokį pasirinkimą, rinkitės kambarį pirmame aukšte.Ką pasiimti vykstant atostogauti su vaiku? Reikalingų daiktų sąrašasPakuodami krepšį atostogoms su kūdikiu, būtinai susidarykite sąrašą, ko jums reikės. Pagalvokite apie įvairius scenarijus, kurie galėtų nutikti, ir pagalvokite, ką galite pasiimti iš namų. Tačiau neapsikraukite per daug – esant nenumatytam atvejui, išlikite ramūs, juk galėsite įsigyti tiek pieno, tiek sauskelnių, tiek priežiūros priemonių.Mūsų sąrašas:

● prausikliai ir kosmetika (imkite tuos, kuriuos naudojate kasdien, nepirkite nieko naujo, kad išvengtumėte alergijos),

● skalbimo priemonė – paimkite nedidelį skalbiklio buteliuką ir „Lovela Baby“ dėmių valiklį, kad greitai pašalintumėte sunkiai įveikiamas dėmes,

● apsauga nuo saulės – kremas, kepurė (geriausia 2–3 vnt.), lengvi vystyklai kūdikiui pridengti, paplūdimio rūbeliai, skėtis vežimėliui

,● apsauga nuo lietaus – apsauginė plėvelė vežimėliui, striukė nuo lietaus ir guminiai batai vyresniam vaikui,

● gerai sukomplektuota pirmosios pagalbos vaistinėlė: vaistai, kuriuos vaikas vartoja, karščiavimą mažinantys ir skausmą malšinantys vaistai,

● vonios reikmenys, įskaitant vonios žaislus,

● maisto atsargos: vandens butelis, šaukštai, užkandžių dėžutės, termosas, seilinukai ir papildomas pieno kiekis, jei kūdikis jį geria,

● atsarginis čiulptukas,

● tinkamas sauskelnių kiekis,

● drabužiai ir pižamos,

● knygos ir žaislai,

● jei vykstate į paplūdimį: vandens sauskelnės, smėlio ir vandens žaislai, paplūdimio palapinė, atsarginiai drabužiai.Kaip pasiruošti kelionei su kūdikiu? Mamos patarimas:

● Planuojant šeimos kelionę, reikėtų atsižvelgti į sezono laikotarpį, vėlyvą pavasarį ar ankstyvą rudenį išvengsite grūsčių, ypač jei su kūdikiu planuojate vykti į pajūrį.

● Jei planuojate keliauti lėktuvu, pirmiausia patikrinkite informaciją konkretaus vežėjo svetainėje apie tai, ką galite pasiimti su savimi, kaip susikrauti vežimėlį ir kokios lėktuvo palydovų pagalbos galite tikėtis.

● Jei įmanoma, kelionę pradėkite ryte. Gerai pailsėjęs vaikas bus geriausios nuotaikos ir lengviau ištvers keliones. Taip pat galite pasirinkti keliauti naktį, jei manote, kad tai geriausias pasirinkimas jūsų mažyliui.

● Pačiai kelionei, nepriklausomai nuo transporto priemonės, reikalingus daiktus susidėkite į patogią rankinę. Jums reikės: dviejų drabužių perrengimui, sauskelnių, servetėlių, užkandžių, vandens, naujo ar mėgstamo žaislo.

● Atminkite, kad naujoje vietoje jūsų kūdikis gali būti neramus. Net jei jis yra labai mažas ir visiškai nesuvokia, kas pasikeitė, jo kūnas gali pajusti pokyčius, dėl kurių jis gali daugiau verkti, mažiau miegoti ar net karščiuoti. Gali būti ir visiškai atvirkščiai – mažylis domėsis naująja aplinka, jausis puikiai ir miegos geriau nei namuose.

● Kad mažyliui būtų lengviau adaptuotis naujoje vietoje, stenkitės laikytis įprasto vaiko dienos ritmo, stebėkite kėlimosi, maitinimo ir miego laiką.

● Būkite pasiruošę, kad atostogos su vaikučiu bus visiškai nauja patirtis, ir, kad jums gali tekti keisti planus ar kitaip prisitaikyti prie mažojo keliautojo poreikių. Galbūt jūsų vaikas jus nustebins ir galėsite įgyvendinti visas kelionių idėjas.

Šie straipsniai jums gali būti naudingi

Šie straipsniai jums gali būti naudingi